در سفر رییس جمهور به همدان: حدود هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های اقتصادی همدان مصوب شد

 169937914.jpg

معاون امور اقتصادی استاندار همدان گفت: هفت هزار و ۹۵۴ میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح ها در سفر مردادماه سال گذشته رییس جمهور و هیات دولت به استان مصوب شده است که با اختصاص آن فضای اقتصادی استان متحول می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، سید مجتبی حسینی افزود: دستاورد سفر رییس جمهور در حوزه اقتصادی، پیش بینی تسهیلات برای اجرای طرح است که در این راستا طرح های مورد نظر بررسی، کارشناسی و مبلغی برای آن طرح مصوب شد.

وی ادامه داد: در سفر رییس جمهور به استان همدان در مرداد ماه سال گذشته در مجموع ۱۹۶ طرح با ارزش حدود هشت هزار میلیارد تومان به تصویب رسید که در ۱۴ بانک توزیع شده است.

حسینی اظهار داشت: برای توزیع این تسهیلات هر بانکی از نظر تعدادی و ریالی سهمی دارد که تاکنون از مبلغ مصوب شده به استان هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان در مورد اهمیت این طرح ها گفت: این طرح ها در بخش های مختلفی از جمله صنایع، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی توزیع شده است که هر طرح اهمیت خاص خود را دارد اما برخی از طرح ها به جهت ایجاد اشتغال، تولید و میزان سرمایه گذاری با اهمیت تر است.

وی تاکید کرد: ما مکلف هستیم همه طرح ها را پیگیری کنیم و پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت نسبی طرح ها با بهره برداری از آنها حدود هشت هزار اشتغال ایجاد شود.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه حدود هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی داریم و در بخش کشاورزی و میراث فرهنگی هم به همین میزان واحدهایی فعال هستند ادامه داد: همه این واحدهای تولیدی در مسیر توسعه قرار دارند که با فعالیت خود، میزان اشتغال را افزایش می دهند.

حسینی افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده است تلاش مسئولان استان این است که بیشتر از گذشته از واحدهای تولیدی، صنعتی و سایر واحدهای حمایت شود.

وی توضیح داد: در این راستا سال گذشته ۵۲ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده است و امسال نیز مجدانه حمایت از تولید در برنامه قرار دارد که با حمایت از تولید و تسهیل روند اجرایی در دستگاه دولتی، رشد تولید واقعی در استان شکل بگیرد.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان گفت: ۱۵۲ واحد تولیدی سال گذشته در استان با حمایت و تلاش استاندار، سازمان صمت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی احیا شده است و هم اینک فعالیت خود را ادامه می دهند.

حسینی تاکید کرد: هم اینک کارهای بنیادی زیادی در استان در حال انجام است که فضای اقتصادی استان را متحول می کند و بیشتر آنها تا ۲ ماه آینده به ثمر می نشیند.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی