معاون استاندار همدان: درصد برنامه اشتغال استان همدان تحقق یافت

 169937914_1.jpg

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد برنامه ایجاد اشتغال ۲۳ هزار و ۶۰۰ نفری در استان برای سال جاری اجرایی شده است، ابراز امیدواری کرد که رقم اشتغال استان را می توان سالانه به ۴۰ هزار نفر نیز افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، سید مجید حسینی در نشست کار گروه اشتغال استان افزود: افزایش اشتغال در استان برای رونق تولید حائز اهمیت است و دستگاه ها و اعضای شورای اشتغال استان باید براساس تکالیف خود تلاش مضاعفی در تحقق این مهم داشته باشند.

وی با هشدار نسبت به روند کند اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان از بانکها خواست در ارائه وام های اشتغال زایی سرعت بیشتری دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره نام گذاری امسال به عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، افزود: بحث تولید و اشتغال باید با حوزه دانش بنیان عجین باشد تا در جامعه تاثیرگذار باشد.

وی توجه به تولید و اشتغال را اولویت اول استان دانست و افزود: انتظارمان از مدیران دستگاه های اجرایی این است که باید در این حوزه جدیت بیشتری به خرج دهند.

حسینی گفت: سازمانها در زمینه اشتغال باید نگاه استانی داشته باشند نه سازمانی، چرا که درصورت اشتغال آفرینی کل جامعه منتفع می شود و در نهایت منجر به رفاه عمومی می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از دستگاههای اجرایی خواست، آمار ثبت شده در سامانه رصد را با دقت بیشتری انجام دهند.

وی با اشاره به اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومانی برای مشاغل خانگی نیز خواستار شتاب بخشی در پرداخت این وام ها به متقاضیان شد.

حسینی با بیان اینکه پرداخت این وام ها به متقاضیان مشاغل خانگی به معنای پول پاشی نیست، گفت: تخصیص تسهیلات همراه با اعتبار سنجی می تواند به اشتغال پایدار منجر شود.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده است در همدان و سایر شهرهای بزرگ شهرداری ها مکانی را برای عرضه محصولات خانگی عرضه کنند، تصریح کرد: بازارچه عرضه تولید خانگی باید مورد توجه شهرداریهای استان همدان قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان یادآور شد: پرداخت تسهیلات اشتغال به شغل های گروهی می تواند ضامن پایداری شغل باشد.

وی اجرای ۱۹۶ مصوبه سفر رییس جمهوری را موجب پویایی اقتصاد استان همدان دانست.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی