معاون استاندار: ۲۰ بازرس بر توزیع مرغ در همدان نظارت می‌کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، مهندس ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، در جلسه ستاد تنظیم بازار استان همدان با بیان اینکه بازرسان به صورت روزانه در سطح بازار حضور داشته و بر نحوه توزیع نظارت می‌کنند افزود: عمده تخلفات و گرانفروشی واحدها مربوط به نقاط حاشیه‌ای شهر و دور از چشم بازرسان است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش جوجه ریزی در فصل گرما پیگیری های لازم برای جبران این کاهش انجام شده و تا ۱۰ روز آینده شرایط بهتری را خواهیم داشت.

پورمجاهد با اشاره به کاهش جوجه ریزی در فصل گرما اظهار داشت: در صورت کمبود تولید مرغ در استان از سهمیه مرغ وارداتی یا منجمد استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه قطعه بندی مرغ در حال حاضر ممنوع است اظهار داشت: در واحدهای صنفی توزیع گوشت مرغ تخلفاتی مشاهده و پرونده بخشی از آنها به تعزیرات حکومتی گزارش شد.

پورمجاهد با بیان اینکه وظیفه تامین مرغ استان با جهاد کشاورزی و توزیع آن با سازمان صمت است اظهار داشت: مرغداران هم باید هنگام تحویل مرغ فاکتور صادر کنند.

وی اعلام کرد: هم اکنون نرخ مصوب هر کیلو گوشت مرغ در ستاد تنظیم بازار همدان ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده و فروش با نرخ بالاتر از آن تخلف محسوب می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان خاطرنشان کرد: واحدهای مرغداری و کشتارگاه های استان موظف به تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم هستند اما تعدادی از آنها سرپیچی کرده و مرغ زنده و یا کشتار شده را به مناطق دیگر می‌فروشند.

وی با تاکید بر اینکه نوع برند و برچسب مرغ هیچ تاثیری در قیمت آن ندارد، گفت: برخی واحدها با بهانه‌هایی مانند مرغ شمال یا مهاباد اقدام به گرانفروشی می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به تعداد ۱۵۰ تا ۲۰۰ مرغ فروشی در استان همدان تاکید کرد: قیمت مرغ برای تمام برندها یکسان است و فروشندگان باید نرخ مصوب را برای تمام محصولات رعایت کنند.

پورمجاهد به مردم توصیه کرد از خرید گوشت مرغ بیشتر از نیاز مصرفی و بالاتر از قیمت اعلام شده اجتناب کرده و موارد گرانفروشی را از طریق سامانه ۱۲۴ به بازرسان اطلاع دهند.

وی تشدید نظارت فرمانداری همدان در حوزه توزیع و تامین مرغ مردم استان و جلوگیری از تاخیر در توزیع مرغ را از مصوبات این جلسه برشمرد و از مردم خواست با توجه به شیوع ویروس کرونا از قرار گرفتن در صف خرید مرغ اجتناب کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان اظهار داشت: باید همه دستگاه‌ها وظیفه خود را به خوبی انجام دهند تا مشکلی در بازار و تامین کالاها نداشته باشیم.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  data(@)ostan-hm.ir
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی