پورمجاهد: هزار و ۶۰۰میلیارد تومان به طرح های اشتغالزای استان همدان پرداخت می شود

86024a93-b3cf-4bbf-b2c0-dfaed322a356.jpg

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، "ظاهر پورمجاهد"  در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان، افزود: سهم تسهیلات همدان از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، یک هزار میلیارد تومان است که به طرح‌های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان همدان طرح‌های دارای توجیه اقتصادی و اشتغالزا را با در نظر گرفتن اولویت احصا کنند.

معاون استاندار همدان گفت: دبیرخانه تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور در اداره امور اقتصادی و دارایی همدان مستقر شده و نظارت کار نیز به استانداری محول شده اما همچنان معرفی طرح ها به سازمان بالا دستی، حلقه مفقوده در فرآیند کار است.

پورمجاهد، از مسوولان خواست دستورالعمل تبصره ۱۸ به ویژه مواد چهار، پنج و ۶ را تشریح کرده و طرح های اشتغالزا را علاوه بر وزارتخانه به مقامات مربوطه در استان نیز معرفی کنند.

وی تاکیدکرد: با توجه به گذشت ۶ ماه از سال برای تداوم ایجاد اشتغال، جذب تسهیلات و تسریع در افتتاح پروژ ها، باید طرح ها را پالایش کنیم تا تعداد طرح آماده اخذ تسهیلات مشخص شوند.

معاون استاندار همدان گفت: علاوه بر این ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات چهار درصد برای ۲ نهاد بهزیستی و کمیته امدادامام خمینی(ره) نیز پیش بینی شده که در صورت معرفی طرح با اولویت خانواده شهدا و ایثارگران، به متقاضیان وام کم بهره پرداخت می شود.

وی افزود: همچنین ۵۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب مشاغل خانگی در اختیار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان برای توزیع شهرستانی قرار گرفته است.

معاون اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: در مجموع یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار استان است که باید با برگزاری جلسه، معرفی طرح و فعال کردن کمیته اشتغال شهرستان ها نسبت به جذب این اعتبارات و تعیین تکلیف آن تا اواخر بهمن اقدام کرد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی