صدور شناسنامه برای 43 تبعه خارجی در استان همدان

مصطفی آزادبخت، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان در آیین رونمایی از صدور شناسنامه برای اتباع خارجی در ثبت احوال شهرستان گفت: تاکنون 43 شناسنامه برای فرزندان اتباع خارجی(مادر ایرانی و پدر تبعه خارجی) در این استان صادر شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، «مصطفی آزادبخت» در آیین رونمایی از صدور شناسنامه برای اتباع خارجی در ثبت احوال شهرستان همدان، گفت: در راستای اقدامات اسلامی و انسانی جمهوری اسلامی، سال گذشته قانونی در مجلس تصویب شد که بر اساس آن به فرزندان دارای مادران ایرانی و پدران خارجی شناسنامه ارائه شود.
وی ادامه داد: آیین نامه اجرایی این قانون توسط هیات دولت ابلاغ و ارسال شد و این اقدام مناسب موجب هویت دار شدن افرادی که دلبستگی و وابستگی به ایران دارند، شد.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری همدان بیان کرد: ثبت احوال همدان به عنوان یک اداره کل نمونه و موفق، در اجرای این طرح نیز پیشگام بوده و تاکنون از بین 174 متقاضی برای 43 نفر شناسنامه صادر کرده است.
آزادبخت اضافه کرد: اعتقاد و مرام ایران اسلامی این است بهترین خدمت را به مردم ارائه دهد در این میان اجرایی شدن این قانون هم بازتاب بسیار خوبی برای نظام جمهوری اسلامی به ویژه در بخش بین الملل داشته است.
وی ابراز امیدواری کرد: این افراد با اخذ شناسنامه از ثبت احوال جمهوری اسلامی به عنوان شهروندان این کشور نقش مثبت و سازنده ای برای مملکت داشته باشند.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی