جمعیت و تقسیمات کشوری

جمعیت شناسی و آمار

در سرشماری عمومی کشور که در سال 1345 انجام شد، شمار جمعیت ساکن در محدوده این شهر 4140 نفر گزارش شده بود. در سرشماری سال 1355 که در سال های قبل از انقلاب اسلامی انجام شد، در شهر قروه درجزین تعداد 5055 نفر جمعیت گزارش شده که نشان می دهد رشد سالانه­ ی جمعیت معادل 2 درصد بوده است .بعد از انقلاب در سال 1361 شهرداری قروه درگزین تاسیس گردید و مرکزیت بخش را بر عهده گرفت. در زمان جنگ تحمیلی که در سال 1365 سر شماری عمومی صورت گرفت جمعیت شهر قروه درجزین به 6708 نفر افزایش یافت.
در سرشماری عمومی سال 1375 شمار جمعیت دراین شهر معادل 7825 نفر و مرکز آمار ایران در نتایج مقدماتی سر شماری سال 1385 شمار سکنه این شهر را معادل 9452 نفر اعلام داشته است.در سرشماری سال 1395 که توسط مرکز آمار ایران صورت گرفته ، جمعیت شهرستان درگزین 36999نفر اعلام شده است که با توجه به ارتقای بخش قروه درجزین به شهرستان درگزین در سال 1398 و آماده سازی زیر ساختهای لازم  در شهرستان جدید التاسیس که زمینه را برای ایجاد اشتغال پایدار فراهم می نماید جمعیت شهرستان مهاجر پذیر و حالت صعودی به خود خواهد گرفت.

 

جدول تقسیمات کشوری شهرستان درگزين

نام شهرستان

نام مركز شهرستان

نام بخش

نام مركز بخش

نام دهستان

نام مركز دهستان

نام شهر

درگزين

قروه

مركزی

قروه

درگزین سفلی  روستای درگزین 

قروه

درگزین غربی  بهکندان 

شاهنجرين

شاهنجرين

درگزین علیا  شوند 

كرفس

درگزین شرقی  کاج 

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی