حمایت فرماندار فامنین از ترویج کشت گل محمدي در اصلاح الگوی کشت شهرستان

IMG 20230605 152326 910

🔺️حمایت فرماندار فامنین از ترویج کشت گل‌محمدی در اصلاح الگوی کشت شهرستان

🔺️فرماندار فامنین گفت: در راستای اجرای برنامه اصلاح الگوی کشت از ترویج کشت گل‌محمدی در شهرستان حمایت می‌کنیم.

🔹️سید روح‌الله حسینی در بازدید از مزرعه گل محمدی ( پیام ) در روستای اکله افزود: گل محمدی به دلیل تحمل کم‌آبی، یکی از مناسب‌ترین گونه‌های قابل کشت در شهرستان فامنین در اصلاح الگوی کشت و جایگزینی کشت‌های کم آب بر با کشت‌های پر آب بر است.

🔹️وی با قدردانی از سرمایه‌گذار بخش خصوصی که در شهرستان اشتغالزایی کرده است، ادامه داد: با تدبیر و صبر دنبال پیشرفت در کارهای مربوط به مزرعه گل محمدی باشید. 

🔹️فرماندار اظهار داشت: این دومین سالی است که برداشت گل محمدی در این مزرعه ۲ هکتاری با تولید ۳ تن گل محمدی در هکتار انجام می‌شود که این مقدار برداشتدر سال‌های آینده به ۷ تن در هکتار خواهد رسید که نشان‌دهنده موفقیت کشت گل‌محمدی در شهرستان است.

🔹️ در این بازدید که به منظور تسهیل و رفع موانع تولید در این مزرعه با اشتغال روزانه ۲۰ نفر برای برداشت گل محمدی، انجام شد و موارد مطرح شده مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای تسهیل تولید اتخاذ شد.

🔸️شایان ذکر است گل محمدی به دلیل باردهی سریع، کاشت و نگه‌داری آسان ، نبود نیاز به حفاظت محصول روی درخت، می‌تواند درآمد بیشتری را برای کشاورزان به همراه داشته باشد.

🔸️یکی از گام‌هایی که طی سال‌های اخیر در حوزه کشاورزی برای مدیریت منابع آبی مورد توجه جدی قرار گرفته، تغییر الگوی کشت و حرکت به سمت کاشت محصولات با نیاز آبی کم و سوددهی بالا است. 

یکی از محصولاتی که در این زمینه مورد توجه جدی کشاورزان قرار گرفته، کشت گل‌محمدی است این محصول به دلیل تحمل کم‌آبی یکی از مناسب‌ترین گونه‌های قابل کشت در استان‌های کم آب کشور است. 

🔸️گل محمدی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین رزها است کـه در بیشتر نقاط ایران بـه منظور تولید عطر و گلاب و بـه عنوان گیاه تزیینی مـورد توجه بسیار قرار داشته و کشت می‌شود.

🔸️ استخراج گلاب از گل ‌محمدی یکی از تولیدات مهم اقتصادی کشور بوده، به طوری کـه هـر ساله گلاب تولید شده و اسانس حاصل از آن علاوه بر مصرف داخلی به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی