استاندار همدان:اولین پردیس فناوری کشاورزی کشور در همدان راه اندازی شد.

169733704استاندار همدان با بیان اینکه اولین پردیس فناوری بخش کشاورزی کشور در همدان ایجاد و راه اندازی شده است گفت: استفاده از فناوری در کشاورزی و دانش‌بنیان کردن تولیدات باعث افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه تولید خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در آیین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: رویکرد دانش‌بنیان کردن تولید در دولت سیزدهم یک اصل است و از مجموعه‌های فعال در این حوزه نیز حمایت می‌شود.

وی ادامه داد: کشور در تولید علم به توانایی مناسبی دست یافته است و این علم و دانش را باید به شکل انبوه تبدیل به ثروت و کالا کنیم.

استاندار همدان گفت: ایران در منطقه رتبه اول پیشرفت در علم و فناوری را به خود اختصاص داده است و با تلاش متخصصان رتبه های مناسبی را نسبت به گذشته کسب کرده ایم.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: دانشمندان سراسر جهان با سرعت بسیار بالایی در عرصه تحقیق و پژوهش کار می کند بنابراین پژوهشگران و محققان ایرانی نباید به جایگاه کنونی خود بسنده کنند.

وی با تاکید بر اینکه پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی باید تلاش خود را برای شناخت نایافته ها و ناشناخته ها در حوزه مسایل درمانی متمرکز کنند افزود: همانگونه که سرطان زمانی ناشناخته بود و همه از آن هراس داشتند اما اکنون با تحقیقات علمی مشخص شده که این بیماری قابل کنترل و درمان است.

استاندار همدان یادآور شد: در کشور امید به زندگی از ۵۲ سال به ۷۲ سال افزایش یافته است و این بیانگر نقش علم پزشکی در رشد و اثرگذاری بر سلامت آحاد مردم است.

وی دیابت را به عنوان یکی از بیماریهای خزنده و تاحدی فراگیر دانست و ادامه داد: محققان دانشگاههای علوم پزشکی باید بتوانند داروی مناسب این بیماری را با خلاقیت تولید کنند.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه می توانیم در بخش پزشکی و صنعت سرآمد باشیم، تاکید کرد: پژوهشگران و محققان استان برای حل مشکلات استان از جمله بحران آب، مسائل تولید و بخش صنعت و معدن تلاش کنند.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری زمینه و امکانات لازم را برای رشد و پیشرفت محققان آماده کرده است یادآور شد: ۱۸۵ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت پارک علم و فناوری استان اختصاص یافته است

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی