فشار بیش از حد و سخت گیری برخی از معلمان استرس دانش آموزان و نارضایتی والدین را بدنبال دارد

فرماندار همدان :

فشار بیش از حد و سخت گیری برخی از معلمان استرس دانش آموزان و نارضایتی والدین را بدنبال دارد

مسلم مخفی در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان گفت : متاسفانه گزارش هایی از برخی معلمان و مراکز آموزشی بویژه در مقطع متوسطه داریم که حاکی از انتظارات غیر ضروری از دانش آموزان برای تهیه و فراگیری کتابهای کمک درسی است.

وی  با بیان اینکه فشار بیش از حد و سخت گیری برخی از معلمان استرس دانش آموزان و نارضایتی والدین را بدنبال دارد افزود : تنوع کتابهای غیر درسی، کمک آموزشی و میزان فروش این کتابها با توصیه برخی از معلمان باعث شده اصل کتاب درسی دانش آموزان به حاشیه برود و هزینه هایی را نیز به والدین دانش آموزان تحمیل کند.

فرماندار همدان از تشکیل کارگروه ویژه پیگیری و رسیدگی مشکلات مدارس روستایی خبرداد و اظهارکرد: در مدارس روستایی با شرایط متفاوت از مدارس سطح شهر مواجهیم که لازم است ضمن تشکیل کارگروهی از ظرفیت بخشداری، دهیاری، خیرین، شوراهای اسلامی و سایر افراد تاثیر گذار در روستاها برای رفع مشکلات مدارس روستایی استفاده شود.

وی افزود : با توجه به فرا رسیدن فصل سرد توجه مدیران مدارس به سیستم گرمایشی مدارس و ایمنی آن مورد تاکید است تا ضمن فراهم نمودن فضای آموزشی با دمای مناسب برای دانش آموزان از هر گونه مخاطره احتمالی پیشگیری شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان با بیان اینکه در سالجاری 20 درصد اعتبارات شهرستان را به نوسازی مدارس اختصاص دادیم تصریح کرد : مشکل انشعابات برخی از مدارس با هماهنگی دستگاههای خدماتی قابل حل است و نوسازی مدارس در این راستا هر چه سریعتر پیگیری و اقدام نماید.

مخفی افزود : تعداد پروژه های نیمه تمام باقی مانده بسیار زیاد و منابع اعتباری در اختیار محدود است و لذا اعتبار مورد نیاز به منظور تکمیل و تسریع در بهره برداری پروژه های آموزشی باید از منابع ملی و خیری مد نظر قرار گیرد.

وی در پایان با قدردانی از حضور پر شور مردم همدان در راهپیمایی روز گذشته در حمایت از مردم مظلوم غزه یادآورشد : این روزها فرصتی مناسب برای نشان دادن چهره واقعی رژیم غاصب، زورگو، کودک کش و ظالم صهیونیستی است که لازم است ضمن پاسخ به شبهات ماهیت این رژیم در سطح مدارس بخوبی برای دانش آموزان تبیین شود.

در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان از رسول شیدایی مدیرکل آموزش و پرورش استان بواسطه زحمات ایشان در دوران تصدی آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان و از محسن صیفی کار نویسنده و فعال حوزه ادبیات و پایداری دفاع مقدس تجلیل بعمل آمد.

استان همدان

HamedanMaps

ملایر نهاوند تویسرکان اسدآباد بهار همدان کبودرآهنگ فامنین درگزین رزن

درباره استان همدان

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان محدود می شود. همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با ۳ هزار ۵۷۴ متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

تاریخ بروز رسانی سایت

آمار بازدید

اطلاعات تماس

برای ارتباط با ما از روش های زیر می توانید اقدام کنید :
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
08138256070-9
  www.ostan-hm.ir
  همدان بلوار سردار سلیمانی روبروی تقاطع شکریه استانداری همدان

اوقات شرعی